ETEM Logo
ETEM Logo
Закрити
1.6.2020

5 ПИТАНЬ ETEM - АНГЕЛ ЗАХАРІЄВ, A&A ARCHITECTS

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ

У Вас є улюблена думка відомого архітектора або думка про архітектуру?

Я не впевнений, що ця думка точно належить архітектору Яну Геелю, але він багато разів повторював у своїх презентаціях такі слова, які справили на мене враження. Ми не повинні думати про те, що місто має робити для будівель, а навпаки, навпаки - що ми, з нашими будівлями, можемо зробити для міста.

Увійдіть в роль пророка і розкажіть нам, як Ви бачите місто майбутнього через 50 років? Якою буде архітектура тоді?

Я особисто сподіваюся, але не хочу пророкувати, а лише висловити надію на те, що через 50 років архітектура буде дуже різноманітною, і ми повністю подолаємо модернізм, який намагається одіти нас в "уніформу". Архітектура буде набагато більше піклуватися про навколишнє середовище і буде набагато більш орієнтована на людину з точки зору її індивідуальних потреб.

Проекти якого архітектора найбільше Вас надихають?

Важко назвати окремих людей. Є дійсно багато професіоналів і багато компаній, які працюють в різних напрямках і над різними проектами. Безумовно, серед доповідачів на Фасадній конференції були присутні люди, які надихають мене своєю творчістю і відданістю роботі. Наприклад, колеги із SAOTA - дивовижні. Крім того, мене надихнув американський архітектор Рік Джой, який робить проекти житлових будинків, а також Рем Колхас та його колеги із ОМА, які найбільше вплинули на нас у роботі саме тому, що вони думають про місто та архітектуру в більш широкому контексті соціальних, економічних та культурних аспектів.

Який проект для Вас є проектом Master-piece на всі часи?

Всесвіт.  Якщо є Бог, то він створив щось дійсно виняткове. Всі природні процеси, які ми, люди, намагаємося відтворити своєю архітектурою і людськими творіннями, але ми ніколи не можемо досягти їх досконалості. Це, якщо подивитись чисто метафорично на це питання. Інакше, якщо говорити про архітектурний проект, то у кожного шедевра є свій час. Тобто архітектурні шедеври бувають двох типів - такі, які випереджують свій час і яким вдається змінити відносини в суспільстві, а також і такі, які надзвичайно успішним способом вписуються в свій час і максимально відображають сьогодення. Як, наприклад, будинок на водоспадом Френка Ллойда Райта, який відображає 20-е століття, а також нові технологічні матеріали, такі як сталь і бетон. До цього Ейфелева вежа була апогеєм промислової революції. Так, що в будь-який час є свої шедеври. І щоб визначити шедеври нашого сьогодення, яке надзвичайно динамічне, нам потрібно пройти одну дистанцію часу, щоб ми могли оцінити їх.

Яка Ваша улюблена книга і що Ви читаєте зараз?

Я зараз читаю багато різних книг. Якщо говорити про художню літературу, то це буде одна книга, а якщо мова іде про технічну і наукову літературу, то це вже інша книга. Зараз я дочитую книгу "Пішохідне місто" американського автора Джеффа Спека, який досліджує і дає приклади того, як автомобілі зайняли американські міста і, наскільки руйнівним оказалось це для їх розвитку. Ще одна книга, яку я зараз читаю, - це Чамкорія, яку я не зміг прочитати, коли вона вийшла на ринок, і тепер я наздоганяю.

Дивись ще новини

Інші новини

7.7.2020
thumb

5 ПИТАНЬ ETEM - ФІЛІП ФУШЕ, SAOTA ARCHITECTURE & DESIGN

Я завжди покладаюсь на свій наступний проект, і хочу, щоб він був кращим
ПОБАЧИТИ БІЛЬШЕ
23.5.2020
thumb

5 ПИТАНЬ ETEM - СТІВЕН КЕННЕДІ, GRIMSHAW ARCHITECTS

Я вважаю, що міста майбутнього будуть набагато більш зеленими, ніж зараз
ПОБАЧИТИ БІЛЬШЕ
7.4.2020
thumb

5 ПИТАНЬ ETEM - МИРОН МУТЯБА, ZAHA HADID ARCHITECTS

Моїм натхненням є реакція на виклики по конкретному проекту.
ПОБАЧИТИ БІЛЬШЕ
21.11.2019
thumb

ЕТЕМ ВКЛЮЧАЄ В СВOЄ ПОРТФOЛIО СИСТЕМУ HYLINE

Компанія буде ексклюзивним представником бренду для Південно-Східної Європи
ПОБАЧИТИ БІЛЬШЕ